גאדג’ט עסקי ופרטי

בתור עורך דין דיני עבודה אתה עושה שימוש רב באמצעי התקשורת. בעבר היו עורכי הדין יושבי ספריות וארכיונים משפטיים. באלו הם יכלו למצוא סימוכין לקביעותיהם, תקדימים משפטיים, חומרים שונים שיסייעו להם לבנות את המשפט הבא.

כיום חומר משפטי רב כולל תיעוד של משפטים שונים וכן ובוודאי סיקורים של התנהלות משפטית בארץ ובעולם נמצאים באמצעי התקשורת כאשר המוביל ביניהם הוא האינטרנט כמובן. הקלקה פשוטה של שמכם בגוגל תביא עמה חומר רב הנוגע אליכם אישית. אם שמכם ג’ון סמית או מוטי כהן יכול להיות שתצטרכו לגשש קצת יותר אך לבסוף תתפלאו לגלות עד כמה האינטרנט יודע עליכם. בין התמונות והמידע שתמצאו תגלו גם כי כל משפט שהיה לכם, משפט תעבורה, משפט בנוגע לסכסוך שכנים אפילו קנסות למיניהם מופיעים בתיעוד מסודר באינטרנט וכל אחד לרבות כל אזרח פשוט יכול להיכנס ולקרוא את החומר. פסיקות, דבר השופט, דבר העורך דין, תיאור המקרה לפרטיו וגם הפסיקה עצמה, הכל מופיע.

עורך דין דיני עבודה המעוניין לברר סוגיה מסוימת או לחפש תקדים כלשהו יכול פשוט לעשות חיפוש באחד ממנועי החיפוש ללא צורך לנסוע במיוחד אל ספרייה או אל הפקולטה למשפטים, בלי כמעט לפתוח ספר. כמובן שלא מובטח לו שכל החומר בעולם נמצא, לפחות עדיין לא, בעיקר בשל הקושי הרב לסרוק ולהעלות דברים וחומרים כתובים אל הרשת, אך גם זה יגיע.

השימוש האינטנסיבי,

לחץ…

Comments are closed.