למה לנו בכלל לראות סרטים – חלק 2

אם למשל נראה תמונות של הסרט, פרסומות ישנות או חולצות שעליהן מודפס שער הסרט או חלק מכוכביו. תאמינו או לא אבל הדפסה על חולצות יכולה להיות מזיקה כמו הסרט עצמו.
אז ראינו שקיים צורך למצוא הצדקה לסרטים ולו רק בשל היותם מכילים פוטנציאל נזק. אבל למען האמת, סרטים כיום לא נעשים מתוך תחושת מטרה, אלא מרצון להרוויח. לסרטים, בצד פוטנציאל אדיר לנזק וניוון – יש פוטנציאל אדיר לתרום לנו. הבעיה היא שאנחנו לא יודעים כיצד להשתמש בהם. אנחנו צורכים יותר מדי טלוויזיה וקולנוע וכתוצאה ישירה מכך – לא שופטים סרטים גרועים במידה המתאימה. אנחנו אדישים לתרבות שמגיעה אלינו עד כדי כך שעצם הרעיון של להפגין נגד תרבות גרועה נראה מגוחך. אם שילמתם כסף טוב עבור סרט שלא סיפק את הסחורה אין לכם את מי להאשים. הבעיה היא שממילא תראו עוד סרט כשתחזרו הביתה ועוד חמישה או שישה סרטים בהמשך השבוע כך שזה לא ממש משנה.
איכשהו, במאה ועשרים שנות קולנוע, הצלחנו להוריד את יעדם של סרטים לרווחים מהקרנות, הדפסה על חולצות ומוצרים נלווים. כל כמה זמן מגיע סרט באמת טוב. כזה שגורם לנו לחשוב, מדפסות העיתונים השונות יכולות לקטול אותו, אבל כשסרט פוגע בנקודה הנכונה לא מדפסות ולא מבקרים יכולים למנוע את זה. סרט שיכול לשנות את החברה שלנו – לחברה טובה יותר, אנושית יותר, חבל שנשכח אותו אחרי הסרט הבא.

, טיולי מסורת בישראל

Comments are closed.