תקשורת עולמית

האם תיארתם לעצמכם פעם, מה היה קורה אם היינו חוזרים בסך הכול כמאה שנים אחורה בזמן, והתקשורת היחידה שלנו עם העולם הייתה בעזרת יוני דואר ודרך שליחים על סוסים? באמת עד לא מזמן, כך הדברים עבדו. כדי לדבר עם מישהו מעבר לים, היה צריך לחכות שבועות ולעיתים אף שנים כדי לקבל תשובה. ואם זאת העולם בכל זאת התנהל כסדרו, מהפכות נעשו ודבר לא מנע מהמאורעות הגדולים בהיסטוריה מלהתרחש.

בעבר גם לא היו מדפסות שהדפיסו דפים ללא הפסקה ובכמויות אדירות לכ צורך שהוא. עד שהומצא הדפוס, כל מסמך נכתב בכתב יד ומלאכת הכתיבה הייתה שמורה למלומדים ועשירים בלבד. לעם הפשוט לא הייתה כל דרך ללמוד לכתוב ולעיתים קרובות אף לא הייתה שום סיבה הניראת לעין, המצריכה מן האיכרים, למשל, לכתוב. הם ידעו מה הם צריכים לעשות ואיך לעבוד. התקשורת בין האנשים נעשתה מפה לאוזן, כמו רוב התורות שבעל פה מאותה התקופה.

אך בשביל קידמה והיכולת להגיע רחוק בקיום האנושי, יש לתקשורת המודרנית משקל מאוד גדול במטרה זו. מדפסות נייר הן אחת ההמצאות החשובות של המאה העשרים והיכולות לייצר כמות גדולה של מידע, במהירות וביעילות, זירזה מאוד את הקידמה ובהחלט אף מהווה תנאי עיקרי להצלחתה. מאז המצאת הדפוס, המידע יכול להגיע לכל מיני אנשים בעולם והופך לזמין הרבה יותר. אנשים החלו לקרוא חדשות בכל יום, מבלי לחכות למבזק השבועי.

, מזוודות קשיחות

Comments are closed.